E3TAM Destek
Her konuda soru, görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz.
Çözüm Alanları / Veri Toplama

Veri, çeşitli kaynaklardan derlenebilen, üzerinde inceleme yapılabilecek her türlü “bilgi” olarak tanımlanabilir.Veri toplama, gerçek dünyaya ait fiziksel büyüklüklerin ölçümü ve bilgisayar yoluyla numerik değerlere dönüştürüldüğü, örnek toplama sürecidir. Veri toplama sisteminin içerdiği bileşenler:sensörler, sinyal devreleri ve sinyal dönüştürücülerdir.

 

Veri toplama sistemleri ve yazilimlari endustrinin her alaninda aktif olarak kullanilir. Bircok farkli donanimi bunyesinde barindiran bu sistemlerin tasarimi ve programlanmasi icin var olan system cok iyi analiz edilmeli ve gerekli ekipmanlar dogru secilerek musteriye en uygun cozumu yaratmak iyi muhendislik becerilerinin yani sira deneyim ve tecrube gerektirir. E3TAM A.S. olarak 1994 yilindan beri aktif olarak endustriyel  ve akademik test,olcum ve kontrol sistemleri ve paket projeler gelistirmekte, bu sistemleri musterilerin isteklerine gore ozellestirmekteyiz. Baslica uygulama kategorileri :

 

   1. Sicaklik, basinc, nem, hiz, ivme, renk gibi fiziksel olcum istasyonlari ve uygun yazilim gelistirme

   2. Gig-E, GPIB, Firewire, RS232, Wireless vb her turlu endustriyel haberlesme altyapisina yonelik veri toplama sistemleri

   3. Analog ve dijital sinyal modulasyon uygulamalari

   4. Veri akisi gozlem, kayit ve cloud-computing sistemleri

 

seklinde cogaltilabilir.